june, 2019

05jun(jun 5)18:00(jun 5)18:00#ZODIAK_inspiruje: Zmiana myślenia o mieszkaniu - trendy globalne na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Wykład Przemysława Chimczaka.18:00 - 20:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Zmiana myślenia o mieszkaniu – trendy globalne na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Jeśli interesuje was wpływ nowych trendów na architekturę, nowinki ze świata nieruchomości i zastanawiacie się jak to wpłynie na mieszkalnictwo, to ten wykład jest zdecydowanie dla was. W trakcie spotkania będziecie mogli usłyszeć o tym:
Jakie trendy wpłyną w przyszłości na rynek nieruchomości?
Co ekonomia współdzielenia ma do kształtowania przestrzeni?
Czym jest powstający dzisiaj segment Living Services?
Ograniczanie kosztów, dostęp do usług czy społeczność – co skłania ludzi do alternatywnego wynajmu?
Coliving – jak go rozumieć i czy ma szansę się u nas przyjąć?
Jak te trendy przełożą się na tradycyjne mieszkania?

Wykład poprowadzi Przemysław Chimczak – obserwator zmieniających się trendów, które pomaga przełożyć na architekturę. Współzałożyciel think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w programowaniu nieszablonowych inwestycji, w tym colivingów, akademików, czy domów seniora. Ekspert w dziedzinie projektowania obiektów living services, co potwierdzone zostało w 2019 roku międzynarodową nagrodą Archi-World Academy Award. Z wykształcenia architekt, absolwent politechnik w Mediolanie, Warszawie i Wrocławiu oraz zarządzania projektami na SGH.

Chcecie dowiedzieć się więcej o tym temacie? Tutaj znajdziecie kilka przydatnych linków:
– raport na temat colivingów: https://thinkco.pl/raporty/
– artykuły o colivingach, akademikach, domach seniora: https://thinkco.pl/
– film „Co to jest coliving?”: https://thinkco.pl/co-to-jest-coliving/
– ankieta “One Shared House 2030”: http://onesharedhouse2030.com/
– publikacja “IMAGINE. Exploring the brave new world of shared living”: https://space10.io/collection/imagine-exploring-the-brave-new-world-of-shared-living/

Wykład na poziomie +1.

#ZODIAK_inspiruje to cykl wykładów organizowanych przez miasto stołeczne Warszawa. W ramach cyklu pokazujemy jak wiele twarzy może mieć kształtowanie nowoczesnego miasta w kontekście zrównoważonego rozwoju. Wykłady angażują różnorodnych uczestników i interesariuszy ekosystemu gospodarczego Warszawy, tworząc pomost pomiędzy projektantami, deweloperami, architektami, inwestorami, startupami, eksporterami oraz instytucjami otoczenia biznesu. Cykl spotkań jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych nowoczesnym modelowaniem miasta, nawiązywaniem relacji, wymianą wiedzy i doświadczeń.

Realizatorem programu wykładów jest Think co. – Real Estate Research Lab.

X