july, 2019

28jul(jul 28)11:00Zodiak na wakacjach: Rysunek i kaligrafia. Stare szyldy i zeszyty - ćwiczenia z liternictwa i kaligrafii. Prowadzenie: Weronika Reroń11:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Na warsztaty obowiązują zapisy.

Kaligrafia wraca do łask, a wysmakowane szyldy w przestrzeni publicznej podbijają serca miłośników miasta. Na ćwiczeniach z kaligrafii poeksperymentujemy z tradycyjnymi narzędziami pisarskimi. Zobaczymy, jak różny kształt stalówek wpływa na charakter liter i zastanowimy się, jakie kaligraficzne innowacje możemy wprowadzić do naszych codziennych notatek. Następnie wcielimy się w rolę artysty plastyka i skomponujemy (z zaprojektowanych przez siebie lub gotowych liter) własny szyld dla wybranej inicjatywy.

Warsztat poprowadzi Weronika Reroń – ilustratorka, rysowniczka. Studiowała na Wydziale Architektury PW. Ilustruje teksty prasowe i książki, projektuje plakaty i okładki, tworzy notatki rysunkowe. Mieszka w Warszawie, pracuje w Otwartej Pracowni Jazdów.

Materiały zapewnia organizator.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Kolejne wydarzenia już wkrótce!
Realizacja: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak.
Partner: Oddział Warszawski SARP
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

X