july, 2019

02jul(jul 2)18:30#zodiak_inspiruje: Centrotwórcze.org - czyli jak programować inwestycje, by skutecznie tworzyć przestrzenie wielofunkcyjne w XXI wieku.Wykład Tomasza Bojęcia18:30 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Centrotwórcze_org – czyli jak programować inwestycje, by skutecznie tworzyć przestrzenie wielofunkcyjne w XXI wieku.

Wypracowanie odpowiednich proporcji pomiędzy usługami, mieszkaniami i miejscami pracy, to bardzo ciężkie zadanie. Nie tylko z przyczyn czysto projektowych – musimy bowiem zrobić to tak, by zainteresować zarówno zamieszkiwaniem, jak i tworzeniem biznesu, czy pracą biurową w konkretnym miejscu. Jak planować inwestycje w sposób, który zainteresuje najemców lokali komercyjnych, firmy które wynajmą biura i usługodawców (tym samym inwestorów instytucjonalnych), a jednocześnie zapewnić zrównoważony przekrój mieszkańców? W ramach wykładu porozmawiamy o współpracy inwestor-samorząd-społeczność lokalna i roli projektanta w procesie tworzenia osiedli przyszłości.

TOMASZ BOJĘĆ
architekt i strateg. Wcześniej dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem w prasie codziennej, lifestylowej i architektonicznej. Ekspert rynku nieruchomości w zakresie budynków usługowych i biurowych, oraz wpływu sharing economy na ten sektor. Doświadczenie zdobywał współpracując z samorządami największych miast oraz firmami takimi jak Uniwersytet Warszawski, Metlife czy Gazeta Wyborcza. Współtwórca firmy think co. – real estate research lab, gdzie w procesie programowania inwestycji analizuje założenia inwestycyjne i uwarunkowania gospodarcze, przekładając je na wytyczne funkcjonalne oraz program użytkowy budynków i zespołów urbanistycznych.

X