Zapraszamy grupy szkolne na oprowadzanie po wystawie „Dzień bez kalendarza” oraz część warsztatową!
Wystawa prezentuje czternaście prac z ostatniego projektu fotograficznego Tadeusza Rolke. Jest to pierwsza po śmierci artysty indywidualna prezentacja. W nawiązaniu do ulubionej metody Tadeusza Rolke – zestawiania zdjęć przynależnych różnym czasom i kontekstom – na wystawie pokazane zostaną także fotografie z lat 1956–2024, wybrane z jego bogatego archiwum. Wystawa inicjuje dialog, który otwiera przestrzeń dla nowych historii.
Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, jak fotografować architekturę i jak przedstawiano Warszawę na zdjęciach. Następnie wybierzemy się na spacer, aby poszukać własnych kadrów architektury w przestrzeni miejskiej i wykonamy fotografie skupiając się na kompozycjach, detalach, perspektywie i relacji z człowiekiem.
Zajęcia prowadzimy dla grup szkolnych zarówno ze szkół podstawowych (klasy V-VIII) jak i liceów i techników.
Na oprowadzaniu obowiązuje regulamin: regulamin
Prosimy o przyniesienie na zajęcia wypełnionych przez rodziców oświadczeń o wyrażeniu zgody na publikowanie wizerunku w celach promocyjnych: oświadczenie do druku
Wydarzenie towarzyszy wystawie Dzień bez kalendarza.
Prowadzące zajęcia:
- Wiola Januszko – architektka, edukatorka, graficzka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Koordynatorka programu edukacyjnego w Zodiaku i współtwórczyni cyklu edukacyjnego Z-OD-JAK?
- Edyta Kaszuba