september, 2019

07sep(sep 7)16:00oprowadzanie z artystamiProwadzi Agnieszka Sural16:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Fundacja Bęc Zmiana i Fundacja Puszka serdecznie zapraszają na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Place. Instrukcja użycia”.

Po wystawie oprowadzi jedna z kuratorek – Agnieszka Sural oraz artyści: Alicja Bielawska, Marcin Chomicki i Kobas Laksa.

Więcej o wystawie: Place. Instrukcja użycia

Alicja Bielawska – rzeźbiarka, autorka instalacji i rysunków. Swoje prace tworzy z przedmiotów i materiałów codziennego użytku, które zestawia w abstrakcyjne formy. Bawi się percepcją widza, łącząc kolorowe tkaniny z metalowymi stelażami czy rozmieszczając w przestrzeni półprzezroczyste firany. Nominowana do „Spojrzeń 2015 – Nagrody Fundacji Deutsche Bank“ i Paszportów „Polityki“ w 2016 roku.

Marcin Chomicki – zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej, malarstwem, fotografią, animacją 3D. Ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz asyriologię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2004 roku pracuje jako adiunkt na macierzystej uczelni, w 2011 uzyskał stopień doktora sztuk pięknych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Współzałożyciel i współprowadzący Galerię 2.0, która działała przy ASP w Warszawie w latach 2009–2013.

Kobas Laksa – fotograf, twórca filmów i instalacji multimedialnych. Znany jest głównie jako autor fotokolaży – razem z Nicolasem Grospierrem zdobył Złotego Lwa na 11. Międzynarodowej Wystawie Architektury – La Biennale di Venezia w 2008 roku za wystawę „Hotel Polonia. Życie po życiu budynków”, kuratorowaną przez Grzegorza Piątka i Jarosława Trybusia. W ostatnich latach swoje prace tworzy głównie w świecie wirtualnym.

Agnieszka Sural – historyczka sztuki, kuratorka i producentka, prowadzi Fundację Witryna. Interesuje się rzeczywistością, która rozciąga się pomiędzy sztuką, architekturą, teatrem, performansem oraz wydarzeniem w przestrzeni publicznej, a życiem zbiorowym i indywidualnym. W 2019 roku postawiła nowy pomnik w Warszawie – „Pomnik neurotyków. Kałużę Oskara” autorstwa Rafała Bujnowskiego, od 2016 roku jest korespondentką magazynu „Flash Art.”. Pisała o sztuce, architekturze i dizajnie dla największego portalu kulturalnego w Polsce – Culture.pl (2012–2017), prowadziła Witrynę – projekt galerii w oknie przy placu Konstytucji 4 w Warszawie (2007–2014, do 2009 z Julią Staniszewską), była kuratorką międzynarodowego festiwalu Temps d’Images w CSW Zamek Ujazdowski (2005–2011, do 2006 z Ulą Śniegowską) i kierowniczką świetlicy w galerii Raster (2004–2005).

X