Czy w czasie kryzysu mogą powstawać wybitne dzieła architektoniczne? Czy załamanie gospodarcze drugiej połowy lat 70. miało wpływ na wygląd budynków, osiedli i całych dzielnic? Jak i z czego budowano w tamtym okresie? Jak radzono sobie z niedoborami materiałowymi i przestojami?
Zapraszamy na dyskusję o budownictwie schyłkowego PRL-u. Porozmawiamy o największych budowach tamtej epoki oraz o najwybitniejszych i najmniej udanych projektach. Przyjrzymy się ówczesnym Misterom Warszawy – omówimy ich walory architektoniczne, estetyczne i funkcjonalne. Zastanowimy się, jak sprawdzają się po prawie pół wieku użytkowania i czy architektura z tamtego okresu jest rzeczywiście taka brzydka.
W dyskusji wezmą udział:
Filip Springer – reportażysta, fotoreporter, autor m.in. książki Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u
Jarosław Trybuś – historyk sztuki, krytyk architektury, wykładowca, autor m.in. Przewodnika po warszawskich blokowiskach
Anna Cymer – historyczka architektury, redaktorka działu „Architektura” na portalu Culture.pl, autorka publikacji Architektura w Polsce 1945–1989.
Bogna Świątkowska – dziennikarka i promotorka kultury, prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, z którą zrealizowała liczne projekty poświęcone przestrzeni publicznej, architekturze i projektowaniu.