september, 2022

04sep(sep 4)12:00(sep 4)12:00Chór architekturwarsztaty taneczne 12:00 - 14:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
  • CHÓR ARCHITEKTUR, 4 września, godz. 12-14
    prowadzenie: Łukasz Wójcicki
    zapisy: https://app.evenea.pl/event/837347-144/
  • Podczas warsztatu CHÓR ARCHITEKTUR będziemy badać i doświadczać dźwięki architektury za pomocą ruchu. Użyjemy do tego naszych ciał, jako narzędzi poznawczych i diagnostycznych. Będziemy sprawdzać, jaki ruch powoduje jaki dźwięk i co ten dźwięk robi naszemu ciału. Skorzystamy z architektury otaczającej pawilon Zodiak. Poszukamy indywidualnych dźwięków i spróbujemy je skomponować we wspólną całość tak, aby na koniec warsztatu powstała ruchowo-dźwiękowo-architektoniczna uwertura.
    Weź luźne ubranie i wygodne buty oraz butelkę z wodą. Będziesz się ruszać tyle, ile uznasz, ale będę zachęcał do aktywnego uczestnictwa. Trochę uwagi poświęcimy rytmowi, koordynacji i równowadze. Zobaczymy, jak nasze ciała się w tym odnajdą i na tej podstawie będziemy budować finalną kompozycję.
  • Łukasz Wójcicki – Performer, tancerz, choreograf, działacz społeczny, badacz. W jej polu zainteresowań jest polityczność ciała, choreografia społeczna i dekonstrukcja przywileju, patriarchatu oraz normatywności. Bada nowe formy obecności w kontekście katastrofy ekologicznej i antykapitalizmu. W latach 2008-18 performer i tancerz w zespole teatru Komuna Warszawa. Od 2016 związana z działaniami społeczno-artystycznymi fundacji Strefa WolnoSłowa. Laureat Europe Beyond Access “Taniec i niepełnosprawność. Przekraczanie granic”, rezydencji Visegrad Artist Residency Program—Performing Arts, stypendium artystycznego m.st. Warszawy i programu rezydencyjnego Lubelskiego Teatru Tańca w ramach projektu Przestrzenie Sztuki.
  • Warsztaty towarzyszą instalacji “Pokój do słuchania” stworzonej przez Hanię Rani i studio Zmir, którą prezentujemy w Zodiaku do 11 września 2022 r.
X