07/10 2023
12:30
DLA DZIECI
Otwórz oczy! Cykliczne warsztaty plastyczne

OBECNIE PROWADZIMY ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ.
Uruchamiamy wszystkie zmysły i tworzymy!
Zapraszamy na cykliczne warsztaty plastyczne z artystą rzeźbiarzem Grzegorzem Ojrzyńskim.
- UWAGA! Zapisy odbywają się na cały cykl zajęć! Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Formularz zapisów
- Dla kogo? Dzieci w wieku 7-10 lat zainteresowane otaczającym światem naturą, architekturą i miastem, które chcą poznać różne techniki plastyczne, działać kreatywnie grupie rówieśników pod okiem wyjątkowego przewodnika. Zależy nam na stałej grupie uczestników.
- Kiedy? Co sobotę w godzinach 12:30-14:00 od 7 października do 15 czerwca..
- Gdzie? W Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury.
- Po co? Dzieci i młodzież mają niesamowity twórczy potencjał, który trudno rozwinąć w szkole. Edukacja plastyczna jest niedoceniana, a płynie z niej moc rozwoju wyobraźni i odkrywania świata z innej perspektywy. Właśnie na tym nam zależy!
- Jak? Warsztaty polegają na pracy grupowej, gdzie przy okazji wspólnej zabawy i pracy – uczestnicy mają okazję poznawać różne techniki plastyczne: rysunek, malarstwo, instalacja, elementy rzeźby. Grzegorz Ojrzyński prowadzi zajęcia tak, aby przekazać jak najwięcej informacji o świecie plastyki, sztuki i architektury, ale nie w formie teoretycznego przekazu, a w postaci zabawy i przygody. Podczas zajęć pojawiają się różnorodne techniki plastyczne, jak m.in. rysunek ołówkiem, węglem, tuszem, kredkami, suchym i tłustymi pastelami, farbami akwarelowymi i temperami, kolaż, jednak elementem łączącym wszystkie działania jest użycie gliny (ceramika) i innych technik przestrzennych. Artysta pokazuje dzieciom, że sztuka obecna jest wszędzie, a także – że sztukę można tworzyć ze wszystkiego, z każdego materiału. Na zajęciach powstaną prace z drutu, kartonu, patyków, drewnianych klocków i innych, niekonwencjonalnych materiałów.
- Z kim? Grzegorz Ojrzyński absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom w pracowni rzeźby prof. Michała Gałkiewicza) Od 30 lat prowadzi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadząc warsztaty twórczego rozwoju, w trakcie, których łączy swoje wykształcenie plastyczne i własne pomysły twórcze oraz doświadczenie zdobyte w pracy pedagogicznej. W przeszłości współpracował m.in. z zespołem szkół Bednarska, galeriami: Autograf, Wizytująca i Romantyczna oraz Centrum Kultury w Błoniu. Od roku prowadzi zajęcia „Otwórz oczy!” dla grupy wiekowej 10-12.
__________________________________________________________________________
Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z udziałem w warsztatach. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, spełnienie wymagań Regulaminu oraz dostarczenie podpisanych oświadczeń organizatorowi. O wpisaniu na listę uczestników poinformujemy po zakończeniu rekrutacji.
Regulamin warsztatów oraz oświadczenia znajdziecie pod tym linkiem.
Zajęcia są bezpłatne. Finansuje je m.st. Warszawa w ramach realizacji programu promocji architektury.
Organizator: ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury